Vzkaz předsedy TMK, Tomasze Mendreka

Vážení trenéři a předsedové jednotlivých oblastí
dovolte mně Vás všechny pozdravit jménem nového vedení TMK. Vaše jména jsem našel na vyplněných přihláškách o pokračování a vedení jednotlivých RSC a proto Vás beru jako hlavní „profíky“, se kterými bychom rádi spolupracovali na projektech v rámci lektorské rady ČBaS.
V nejbližším období bych rád na Vaše adresy poslal oslovující dopis s moji představou o aktivitách pro trenéry, které by měly proběhnout nejen do konce tohoto roku, ale celkově o koncepci práce v rámci lektorské rady.

Pro tuto chvíli jenom informace o složení rektorské rady: Markéta Osičková, Martina Bernaciková a Tomasz Mendrek.

Dnes Vás oslovuji hlavně s prosbou o zvážení případné účastí na 2 projektech – seminářích, které pořádá BE a souvisí s představením Projektu BWF: Shuttle Time a Coaches education level 1.

V příloze najdete všechny informace, které jsme k tomu na svaz dostali – před 2 dny a které Vám přeposílám.

Kratičké vysvětlení. Coaches education level 1 byla přesně ta prezentace, kterou BWF školila evropské trenéry v červnu v Antverpách. Tohoto školení jsme se zúčastnili s Markétou Osičkovou (důvod naší neúčastí na Sněmu ČBaS). Úplně stejná prezentace se kona teď v říjnu ve Slovinsku. Pár poznatků: to, co hradí BE kandidátům se dočtete v příloze tohoto e-mailu. Na školení můžeme poslat dvě osoby – je to dva a půl dne intenzivního školení o tom, jak školit naše (i ostatní trenéry) vedeného v anglickém jazyce. Je to opravdu hodně o indoviduální – skupinové práci a znalost angličtiny je zde dost důležitým předpokladem – alespoň na běžné úrovni. Za TMK vřele doporučujeme trenérům + nebo 2- TT, aby tuto možnost využili.

Shuttle Time je „nejnižší úrovní“ v systému vzdělávání trenérů, který prezentuje BWF. Evropská prezentace tohoto projektu proběhla u příležitostí ME ve Švédsku – tam jsme bohužel zastoupení neměli. Velmi rádi bychom to s Markétou absolvovali a následně prezentovali dál u nás, ale ve stejném – listopadovém termínu (jako je prezentace Shuttle Time) se koná MM ČR juniorů v Orlové a minimálně mou povinností je být právě tam. markéta to cítí stejně. Prezentace se koná v Irsku – viz propozice a bylo by skvělé, kdyby někdo z Vás trenérů tam mohl zajet a následně u nás prezentovat. I zde máme možnost poslat 2 kandidáty.

A ted‘ to nejdůležitější. Uzávěrka přihlášek – poslání na sekretariát BE musí být do konce příštího týdne – 27.9.2012. Opravdu o tom nevíme měsíc – podklady došly v polovině tohoto týdne.

Prosím Vás proto, případné zájemce – abyste vyplněné formuláře poslali na moji e-mailovou adresu a na sekretariát ČBaS nejpozději do středy – 26.9.2012, abychom to mohli přeposlat na BE.

Děkuji Vám a těšim se na spolupráci!

Tomasz Mendrek (předseda TMK)
tomasz.mendrek@seznam.cz

Pozvánka – Coach Education
Pozvánka – Shuttle Time
Coach Course Slovenia 2012
Shuttle Time registrace 2012