Sdělení MSK k vývoji ankety Sportovec roku 2019

Vážení sportovní přátelé,

Moravskoslezský kraj je vyhlašovatelem tradiční ankety Sportovec roku již od roku 2003.

Na den 5. března 2020 byl původně naplánován termín realizace již 18. ročníku galavečera ankety konané v Multifunkční aule GONG s předáváním cen nejúspěšnějším sportovcům našeho kraje za uplynulý rok 2019. Z důvodu vzniku pandemie koronaviru a následně přijatých plošných protiepidemiologických opatření byl tento termín zrušen. Náhradní termín galavečera ankety Sportovec roku 2019 byl následně vyhlašovatelem stanoven na 1. září 2020 rovněž v GONGU (kapacita 1500 diváků). Organizační tým ankety v červnu obnovil svou činnost a začaly přípravy na zářijový galavečer letošní ankety. Na období prázdninových měsíců byla naplánována řada konkrétních aktivit a opatření směrem k realizaci původního záměru galavečera ankety ve změněném termínu.

V současné době, na počátku měsíce srpna, je zřejmé, že se epidemiologická situace v našem kraji i v rámci České republiky nezlepšuje. Nárůst počtu nově nakažených koronavirem vyvolal potřebu změnit některá dříve zvolněná preventivní opatření proti šíření viru. Patří mezi ně nová pravidla pro nošení roušek nebo omezení počtu návštěvníků na hromadných akcích, což je pro konání galavečera naší letošní ankety Sportovec roku v prostorách GONGU významně a negativně limitující. Nová omezení platí plošně pro celou republiku a v současné době nelze objektivně a s jistotou predikovat další vývoj situace okolo šíření viru s výhledem k nově naplánovanému termínu konání ankety na den 1. září 2020.

Vzhledem k této skutečnosti Vám s politováním sdělujeme, že galavečer 18. ročníku ankety Sportovec roku 2019 Moravskoslezského kraje se dne 1. září 2020 v Multifunkční aule GONG neuskuteční.

Aktuálně vzhledem ke stavu připravenosti letošního ročníku ankety připravuje Moravskoslezský kraj jako vyhlašovatel a pořadatel ankety společně se spolupořadateli realizaci náhradní „bezkontaktní“ varianty oceňování nejúspěšnějších sportovců našeho kraje za uplynulý rok formou televizního pořadu „Sportovec roku 2019 Moravskoslezského kraje aneb Kraj sportu a sportovců“, který bude ve dnech 5. a 6. září 2020 vysílat Moravskoslezská regionální televize POLAR.

Vysílací časy televizního pořadu Sportovec roku 2019 v TV POLAR jsou stanoveny takto:

Sobota 5. září 2020: 17:13 hodin – 1. část a 18:13 hodin – 2. část

Neděle 6. září 2020: 11:13 hodin – 1. část a 12:13 hodin – 2. část

17:13 hodin – 1. část a 18:13 hodin – 2. část

Vážení sportovní přátelé, upřímně si vážíme všech sportovců a činovníků, kteří jsou hrdi na skutečnost, že jejich sportovní činnost, výkony a úspěchy jsou jakkoli spojeny s Moravskoslezským krajem. Jsme krajem sportu a sportovců, což je ten pravý důvod naší aktuální snahy i přes nepříznivý epidemiologický vývoj pokračovat v dlouholeté tradici oceňování nejúspěšnějších sportovců našeho kraje také v roce 2020 a propagovat sport jako důležitou a významnou součást života našeho kraje. Rádi bychom touto sportovní cestou rovněž přispěli k realizaci řady společenských aktivit v rámci letošních oslav 20 let Moravskoslezského kraje.