Sdělení MK ČBaS

Marketingová komise Českého badmintonového svazu doznala v posledních týdnech několika změn a byli bychom rádi, kdybyste je vykomunikovali ve svých oblastech (myslím, že stačí jen přeposlat tento email).
Nejprve se sluší komunikovat nového hlavního redaktora webu ČBaS, Jakuba Mazúra. Ten ve funkci nahradil Jana Nováčka, který nadále působí v redakci jako řadový redaktor. Takže pokud budete při organizování turnaje pány Mazúrem nebo Nováčkem osloveni o komentář, prosím odpovězte co nejdříve.
V rámci úsporných opatření byla k 31.5.2023 ukončena spolupráce s agenturou eSports, která spravovala svazové sociální sítě a zastupovala svaz na vrcholných českých akcích, kde sbírala mediální materiál a dále jej komunikovala na sociálních sítích. Sítě sice zůstávají v kompetenci Kateřiny Hejdrychové, ale jelikož už nyní nemáme kapacitu na objíždění všech jednotlivých vrcholných turnajů (MČR všech kategorií, extraliga, GPA dospělých a U19, mezinárodní turnaje), kooperace pořadatelů jednotlivých turnajů a akcí je o to důležitější.
Budeme proto rádi, když budeme od pořadatelů těchto akcí dostávat:

 • fotky z (kvalitního) mobilu ze zahájení turnaje, případně vyhlášení na konci turnaje, které můžeme okamžitě nasadit na sítě
 • profi fotografie (mít fotografa na MČR a dalších velkých turnajích by již mělo být standardem), ideálně odkazem na uložiště fotek z turnaje (rajče, zonerama, apod.)
 • série fotek nebo krátkých videí během turnaje focených/točených na výšku, kterými můžeme na probíhající turnaj upozornit ve stories (pokud nevíte, o čem je řeč, prosím poraďte se mladšími ročníky v oddíle)
 • před turnajem poslat, pokud máte, banner (plakát) v poměru stran 8:5, který může být umístěn na stránkách ČBaS (bannery soukromých akcí nezveřejňujeme!)
 • Všechny materiály prosím posílat na email marketing@czechbadminton.cz, případně přímo mně na selong@czechbadminton.cz. Ideálně na oba maily najednou.
  To samozřejmě platí i v případě jiných akcí, které byste rádi prezentovali. Jedná se primárně o sportovní festivaly, náborové akce, apod., které slouží k rozvoji badmintonu v ČR.
  Dále určitě musím zmínit, že ne všechny turnaje a akce dostanou na soc. sítích svazu prostor. Jedná se hlavně o turnaje úrovně GPB a nižší. Pokud materiály máte, určitě je prosím posílejte i z takových turnajů, prostor však dostanou pouze pokud v daném týdnu nemáme již dostatek obsahu z turnajů vyšších kategorií, mezinárodních turnajů, apod. Snažíme se ale maximálně vyhovět všem.
  Na závěr bych ještě rád zmínil prosbu o zpětnou reakci na soc. sítích. Tím je myšleno to, že pokud děláme příspěvek o turnaji vašeho oddílu, vašich hráčích, apod., abyste na oplátku tyto příspěvky vždy sdíleli na svých klubových profilech. Nemělo by se stávat, že děláme grafiku pro všechny týmy Final 4 extraligy a přesdílí to jen jeden z nich.
  Děkuji moc za dočtení emailu a v případě jakýchkoli návrhů, připomínek nebo kritiky mě prosím neváhejte kontaktovat, primárně na tento svazový mail.

  Ing. Vojtěch Šelong
  Předseda marketingové komise ČBaS