REGIONÁLNÍ VÝBĚRY U13 – ČESKÝ KRUMLOV

REGIONÁLNÍ VÝBĚRY U13 – ČESKÝ KRUMLOV 

Na regionální výběry U13 SmBas vyslal dva výběry a to výběr Moravskoslezského kraje a Olomouckého kraje. Pro oba výběry a pro celou naši oblast skončil turnaj velkým úspěchem, když Olomoucký výběr skončil na stříbrném stupni a Moravskoslezský výběr urval bronzovou medaili. Všem hráčům, oddílům, rodičům moc blahopřeji a děkuji za skvělou reprezentaci naší oblasti a důkaz, že se po COVIDU opět zvedáme mezi republikovou elitu.

M. Švábík předseda Smbas

Moravskoslezský výběr bronzový

Tak jako každoročně, konec dubna byl ve znamení turnaje regionálních výběrů U13, který se konal již po třicátéčtvrté v Českém Krumlově pod oficiálním názvem

„O ČESKOKRUMLOVSKÝ POHÁR REGIONÁLNÍCH VÝBĚRŮ-U13“.

Každá oblast měla možnost vyslat jedno družstvo do tohoto klání. Protože severočeši tak neučinili, vznikl prostor pro našeho ambiciozního předsedu SmBas pana Marka Švábíka, který pronesl větu „když oni žádné družstvo, tak my dvě“ a rozdělil naši severomoravskou oblast na Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj. Tím se tudiš tohoto turnaje zúčastnilo osm družstev.

Náš Moravskoslezský kraj reprezentovali Tito hráči, rodiče a fandové, coachové:

Hráči: Johan Kňazovčík, Albert Kňazovčík, Adam Augustin (všichni TJ Sokol Klimkovice)

Martina Czajová (TJ Orlová Lutyně), Anna Pargačová  (BK Kopřivnice, z.s.), Alžběta Štarhová  (B.O.CHANCE Ostrava Sportclub, z.s.)

Rodiče a fandové: Ing. Jan Kňazovčík (TJ Sokol Klimkovice), Jana Czajová (TJ Orlová Lutyně), Anna Štarhová (B.O.CHANCE Ostrava Sportclub, z.s.), Bc. Hana Pargačová (BK Kopřivnice, z.s.)

Coach: Ing. Luděk Židek

Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin. Nám los přiřkl východní Čechy, jížní Moravu  a jížní Čechy A.

První utkání jsme sehráli s východočechy, kdy po hrozivém začátku, kdy jsme již prohrávali 0:3, jsme se dokázali semknout a utkání otočit a zvítězit 4:3, hlavně díky singlů děvčat a čtyřhře děvčat a chlapců.

V druhém utkání jsme nastoupili proti výběru jižní Moravy, kde nás trošku opustilo štěstíčko a prohráli jsme 3:4. V tomto utkání bodoval druhý singl děvčat, čtyřhra chlapců a čtyřhra děvčat. Velká škoda mixů, kde jsme nedokázali zvládnout koncovku třetího setu, kdy jsme vedli 19:13 a ještě jsme dokázali prohrát 19:21.

V třetím utkání proti jižním Čechům A jsme museli vyhrát 5:2, abychom na skóre postoupili do nedělní finálové čtyřky. To se nám podařilo a tady musím vyzdvihnout výkon Adama Augustina, který dokázal vydřít druhou dvouhru chlapců.

Ve skupině jsme skončili na druhém místě a v neděli jsme se utkali s prvním družstvem z druhé skupiny a to s výběrem Prahy.  V tomto utkání jsme prohráli 5:2. Za náš kraj bodovala Martina Czajová a Anna Pargačová ve čtyřhře a Anna Pargačová v druhé dvouhře dívek. Výborné výkony, avšak s trochu smolnou koncovkou podal Johan Kňazovčík a Martina Czajová ve dvouhrách a pár sourozenců Kňazovčíkových ve čtyřhře.

O třetí místo jsme se znovu utkali s východními Čechy vedené reprezentačním trenérem U15 panem Maňáskem, kde jsme již jasně zvítězili 5:2 a mohli si bouchnout šampíčko na oslavu třetího místa.

Závěrem bych rád poděkoval všem hráčům, kteří vytvořili opravdu, ale opravdu výborný kolektiv. Svou bojovnosti a přístupem k celému turnaji a jednotlivým utkáním, byli vzorem pro všechny zúčastněné. Také velký dík rodičům –  čtyřem fanouškům, kteří po celou dobu turnaje vytvářeli hráčům někdy až rodinné (bouřlivé) prostředí. Díky Anně Štarhové za kaučink v okamžicích, kdy se hrálo na dvou kurtech a já jsem opravdu nestíhal.

Rovněž gratuluji našemu bratrskému – olomouckému kraji k druhému místu. Přesto, že náš předseda – Marek Švábík – zariskoval a poslal nás do boje rozdělené, dokázali jsme sílu a chrabrost naší severomoravské oblasti.

COACH

Olomoucký výběr stříbrný

23.-24.4.2022 proběhl v Českém Krumlově tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13, s kvalitní účastí. Letos se turnaje zúčastnilo 8 týmů, kdy naše Severomoravská oblast měla rovnou týmy 2, a to tým Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

V sobotu probíhaly boje ve skupinách, ze kterých se následně postupovalo do závěrečných bojů o medaile. Olomoucký tým startoval ve skupině ,,B” ve složení: Elenka Absatzová, Monča Majerová (obě Badminton Akademie Olomouc, z.s.), Šimon Bezděk, Martin Ondra, Alice Chudárková (SK Badminton Přerov, z.s.), Matyáš Kocurek (1.Badmintonový klub Šumperk). První utkání skončilo vítězně,  Olomoucký kraj – Středočeský kraj 4:3, v dalším utkání s Prahou jsme prohráli 2:5 a poslední utkání jsme porazili tým Jižní Čechy ,,B” 6:1. Tímto si Olomoucký kraj vybojoval druhé místo ve skupině a čekali nás nedělní boje o medaile.

V neděli nás čekalo semifinále s týmem Východních Čech, které jsme po velkém boji vyhráli 4:3 a šli jsme do finále! V druhém semifinále porazila Praha Moravskoslezský kraj, takže o našem soupeři bylo rozhodnuto. Po dramatickém finále, které dopadlo 4:3 pro Prahu, si Olomoucký tým odváží 2.místo v regionálních výběrech kategorie U13.

Gratulujeme celému týmu za vzornou reprezentaci svého kraje!