Klimkovice mistry republiky!!!

Víkend 17.-19.5.2013 v Českém Krumlově patřil mistrovství  republiky smíšených žákovských družstev. K závěrečnému klání se zde sešli vítězové všech osmi oblastí. Jmenovitě pak celky Deltacaru Benátek nad Jizerou, ASTRY Praha ZM, Jiskry Witte Nejdek, Sokola Pardubice-Polabiny, Sokola Židlochovice, Baníku Most, domácího Českého Krumlova a Sokola Klimkovice. Byli jsme nasazeni jako číslo 1 ale z této pozice není zrovna příjemné vstupovat do jakékoli soutěže. Vždy je lepší psychicky útočit někde z hloubi startovního pole. Navíc jsme měli ještě v živé paměti smolné vystoupení na MČR v loňském roce kdy se nám v průběhu soutěže zranili dva klíčoví hráči a konečný zisk bronzových medailí měl pro nás nakonec cenu zlata. Letos naše družstvo nastoupilo v sestavě Dominika Budzelová, Tereza Švábíková, Veronika Pěčková (hostování ze SK Badminton Přerov), Michal Vašátko, Jan Louda (hostování z BK BH Plzeň), Tomáš Twardzik a Marek Socha. Bohužel pro zranění nemohla opět nastoupit opora našeho celku Jan Somerlík.

Po rozlosování byly zahájeny zápasy ve skupinách. Naše družstvo začínalo proti Jiskře Nejdek. Vedlo si zkušeně a bez ztráty setu zvítězilo 7:0. Další zápas s ASTROU Praha již byl výrazně vyrovnanější, ale po těsně vyhraném mixu se naši hráči uklidnili a nakonec za rozhodnutého stavu povolili soupeři dvakrát bodovat. Byl to asi nejvyrovnanější duel našeho družstva kde především smíšená čtyřhra a druhý singl děvčat byl velice těsný. Nakonec tedy vítězství 5:2 a již jistá účast v semifinále. V posledním zápase skupiny jsme porazili domácí Český Krumlov 7:0. Mnohé zápasy však byly hodně napínavé a k zisku bodu v náš prospěch vedly větší zkušenosti, klid v koncovce a možná i trocha štěstí.

S trenéry jsme dlouho zvažovali sestavu na sobotní semifinále s Benátkami. Nakonec jsme s přehledem zvítězili 4:0 a postoupili do finále. Možná, že i díky soupeři, který zřejmě šetřil své nejlepší hráče na zápas o třetí místo. Finálový zápas s Baníkem Most byl již daleko vyrovnanější. Naši borci se však dokázali se všemi nástrahami vyrovnat a zvítězili opět 4:0. Musím konstatovat, že všichni hráli s postupem času s větším a větším přehledem a jistotou. Tím jsme získali titul mistrů republiky smíšených žákovských družstev pro rok 2013. Je to poprvé za 33 let existence oddílu badmintonu v Klimkovicích kdy jakékoli družstvo na toto ocenění dosáhlo. Myslím si, že jejich výsledek může být příkladem pro nastupující generaci badmintonistů v našem oddíle. Je nutné vytrvat i přesto, že se občas nedaří a výsledky jaksi nepřicházejí. Musí se dál poctivě makat na tréninku a výsledek se pak dostaví.

Chci touto cestou pogratulovat hráčům, určitě jim dojde až časem, co vlastně dokázali a i to jak je cesta na vrchol náročná. Zvládli to všichni na velkou jedničku. Bojovali a fandili jako jeden tým i za zraněného Honzu a odměnou je jim titul mistrů republiky. Rovněž velký dík patří hostující Veronice Pěčkové a Janu Loudovi, kteří výrazně svými výkony dopomohli k celkovému triumfu a zároveň byla radost se dívat jak družstvo s nimi výborně spolupracuje a funguje. Děkuji také celému realizačnímu týmu na turnaji v čele s ing. Luďkem Židkem, funkcionářům, trenérům a rodičům za přípravu hráčů a vytvořené podmínky.   Myslím si, že je to i obrovský úspěch TJ Sokol Klimkovice, MS župy ČOS, oblastního svazu badmintonu a výrazné zviditelnění města Klimkovice na celostátní úrovni.

Jiří Halfar, předseda oddílu badmintonu, TJ Sokol Klimkovice

klimk klimk2