Informace VV SmBaS k nominaci na MČR družstev žáků 2023

Informace VV SmBaS k nominaci na MČR družstev žáků 2023

S cílem předejít různým interpretacím letošní nominace na MČR družstev žáků, přinášíme všem členům informace o našem postupu:
STK ČBaS nás požádala o bezodkladnou nominaci klubu za naši oblast, a to v pátek 29. září. Vzhledem k tomu, že žádná psaná kritéria neexistují, vycházeli jsme ze dvou možností. Buď nominovat podle žebříčku nebo podle oblastní soutěže družstev (i když tato soutěž již kvalifikační není). Jelikož druhým kritériem pro právo účasti je právě žebříček, nemělo smysl pro nominaci družstva použít toto kritérium, neboť nejsilnější klub oblasti mohl toto kritérium, pokud chtěl, využít. Tím pádem jsme na MČR mohli poslat jiného nominanta, který by měl také účast jistou. Jelikož letošní družstva žáků nebyla po třetím kole jasně rozhodnuta (a STK ČBaS v žádném případě neměla v úmyslu čekat do 7.10. – tuto informaci si může každý ověřit), nezbylo nám než podpůrně využít konečný výsledek z minulého ročníku a nominovat vítězné družstvo z roku 2022.
Chápeme rozladění letošního vítěze oblastní soutěže, nicméně jsme rozhodovali z pozice nestranného celooblastního orgánu, a žádnou lepší možnost z těchto jen špatných řešení jsme nenašli. Za tímto rozhodnutím stojíme a v případě opakování této situace bychom postupovali stejně.

VV SmBas