Exhibice Čechy x Morava

Čechy, nebo Morava? Na ojedinělých exhibicích se představí kompletní reprezentace i „host“ Koukal

Kde jsou lepší badmintonisté, v Čechách, nebo na Moravě? Napoví dvě exhibiční utkání, která se konají 17. června v Brně a o den později v Českém Krumlově. Představí se na nich, v domácím prostředí zcela výjimečně, kompletní dospělá reprezentace, která zároveň otestuje nový extraligový model.

Nejvyšší soutěž družstev se od další sezóny bude hrát novým systémem na sedm zápasů (místo osmi) a jiné bude i počítání: na tři vítězné sety do 11 bodů. Dvě červnové exhibice jsou ideální šancí, jak tento model vyzkoušet v praxi, a navíc ukázat českým divákům to nejlepší, co domácí badminton nabízí.

„Tento nový model má za cíl zatraktivnit soutěž pro diváky i média a věřím, že se to povede. Poprvé jej vyzkoušíme právě v Brně a Českém Krumlově, utkáními Čechy proti Moravě chceme také našim nejlepším zpříjemnit jejich denní přípravu. V kalendáři totiž zeje pořádná mezera, posledních turnajů se reprezentanti zúčastnili na začátku března a návrat na kurty není plánován dříve než v září,“ říká Josef Rubáš, předseda Trenérsko-metodické komise ČBaS.

A na koho se tedy ve středu 17. června a ve čtvrtek 18. června těšit?

Podrobnosti jsou v tiskové zprávě.

Tisková zprává o exhibici Čechy X Morava.