BADMINTON CZECH TALENT 2022

Výběr hráčů severní Moravy kategorie U11 se během víkendu 5. a 6. listopadu zúčastnil Celostátního turnaje badmintonových nadějí kategorie U11 v Českém Krumlově. Na programu byla sobotní soutěž družstev a nedělní turnaj jednotlivců.
Mezi hráče reprezentující oblast severní Moravy patřili: Viktorie Králová (Kabal team Karviná), Gábina Kalužová (TJ Rožnov pod Radhoštěm), Michelle Antony (TJ Rožnov pod Radhoštěm.), Ondřej Hlobil (B.O. CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB), Šimon Borovička (Badminton Akademie Olomouc) a Filip Ivan (TJ Sokol Klimkovice).
Všichni hráči pod vedením zkušených trenérů bojovali jako lvi, bohužel jim o 1 bod utekl postup ze skupiny a tedy i šance na umístění na medailových pozicích. Přesto se nenechali srazit a nakonec obsadili krásné 5. místo.
8. Jižní Čechy „B“

Zleva stojí: Viktorie Králová (Kabal team Karviná), Gábina Kalužová (TJ Rožnov p. R.), Michelle Antony (TJ Rožnov p. R.), Ondřej Hlobil (B.O. CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB), Šimon Borovička (Badminton Akademie Olomouc), Filip Ivan (TJ Sokol Klimkovice)
V neděli poté švýcarovým systémem odehráli i soutěž jednotlivců, kde se v rámci celé republiky umístili na obdivuhodných pozicích. Nejlépe si vedl Šimon Borovička, který se umístil na 4. místě se stejným počtem bodů jako bronzový hráč, a Viktorie Králová, která s 5. místem však měla stejný počet bodů jako její soupeřka se stříbrnou medailí.

Děkujeme krumlovským organizátorům, hráčům i trenérům a přejeme mladým nadějím do budoucna mnoho badmintonových úspěchů.